Hotspot.net.tr: Cloud Hotspot Management System

Hotspot.net.tr: Cloud Hotspot Management System

Bulut Tabanlı Hotspot Yönetim Yazılımı ve 5651 Log Sistemi

0 people commented 8 ay önce

Images
About Project

Halka açık internet hizmeti sağlanan yerlerde internet erişim işlemlerini yönetebilmek için Mikrotik cihazları üzerine kurgulanmış Cloud Hotspot ürünüdür. Misafirleriniz ağınıza giriş yaptığında Cloud Hotspot Yazılımı olan WiPoint’in giriş yöntemlerinden biri veya birkaçıyla doğrulama gerçekleştirilerek internet erişimini sağlamış olur. Wipoint SYSLOG Cloud loglama ürünüyle beraber kullanıcı loglarını 5651 sayılı kanuna uygun bir şekilde uzak sunucularda 2 yıl boyunca güvenli bir şekilde saklamaktadır.

Cafe, Restoran, Otel, Okul, Park, Hastane, İş Yerleri, Dernekler gibi kamusal alanlarda internet erişim hizmeti ve kontrolü için kullanıcıları bir bilgisayar yardımıyla operatör tarafından tek tek manuel olarak oluşturmak yerine, daha önceden belirlenmiş doğrulama yöntemleri ile (T.C. No, SMS, e-Posta, Sosyal Medya, Kurum veya İşletmeye ait özel yazılımlar) misafirlerinizin sisteme kendi kendilerini kayıt ederek, belirlenmiş olan hız, kota ve limitler dahilinde erişimlerini aktif edebilmelerini sağlayabilmektedir.

5651 loglama olarak bilinen 5651 sayılı kanun, internet ortamındaki yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi amacıyla çıkarılmış olan kanundur. 5651 sayılı kanuna göre internet erişimi sunan kurum ya da kişilerin sundukları internet hizmetini kullanan kişilerin hareketlerini loglamaları gereklidir. Loglama kısaca internet aktivitelerinin kaydedilmesi olarak açıkalanabilir. Loglama işlemi, 5651 sayılı kanunla beraber zorunlu olmuştur.

Improvements

No improvements have been added yet.

Reviews
You must login to be able to evaluate
Project Owner
Share
Scoring
You must be logged in to evaluate
Links

Links To This Project You Can Access